Sunday, December 9, 2018

Nuk do të vonohet rekomandimi i KE’së për liberalizimin e vizave, thotë MIE

Ministria e Integrimit Evropian po insiston se nuk pritet të ketë shtyrje të rekomandimit të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave për kosovarët. Këtë e...

Vetëvrasja, një fenomen shqetësues në Kosovë

Sociologia dhe opinionistja  Albana Maloku ka shkruar për fenomenin e vetëvrasjës në Kosovë, duke e cilësuar si tejet shqetësues! Ky është shkrim i plotë i...

Egzon Bajrami: Dashuria në mes jetës dhe vdekjës

Opinioni për dashurinë në mes jetës dhe vdekjës nga sociologu i ri Egzon Bajrami! Lexoni opinionin e plotë të Egzon Bajramit:   "Jeta përmbajtsore e vdekjes Dilema që...

E dhimbshme! Motra e kujton vëllaun nga Drenasi i cili vdiq tragjikisht, në aksident...

Bekim Sylkaj humbi jetën në një aksident trafiku në fshatin Bresje të Fushë Kosovës në mëngjesin e 24 nëntorin e këtij viti, shkruan Drenicapress.info. Në...

Fadil Maloku: Kryeminister, përcille premtimin e dhënë, tek Mogerini!

Profesori universitar dhe sociologu, Fadil Maloku, ka një kerkesë për Kryeministrin Ramush Haradinaj. Kjo është kerkesa që profesori Fadil maloku i'a ka adresuar Ramush Haradinajt: 1....

Kimete Berisha e quan Haradinajn maçorr me nëntë shpirtra, si lugati, por…!

Opinionistja Kimete Berisha ka kritikuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, shkruan Gazeta InfoPress. Berisha përmes një postimi në Facebook, shkruan se askush nuk e...

Gjermani: Merkel dështoi ta formojë koalicionin qeverisës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dështuar ta formojë koalicionin qeverisës të partisë së saj CDU, me Partinë e të Gjelbërve dhe me partinë probiznesore,...

Skandalet seksuale vetëm sa e bën më të famshme – (Foto)

Padyshim se bukuroshja Rocio Guirao Diaz është njëra nga modelet më seksi jo vetëm në Argjentinë, prej nga edhe vjen, por edhe në botë,...

Edukatorja tenton të ‘mbysë’ vogëlushin, publikohen pamjet e tmerrshme

Një edukatore është filmuar duke tentuar ta “ngufat” një fëmijët të vogël, si ndëshkim që kishte kënduar derisa fëmijët tjerë po tentonin të flinin. Kamerat...

Kështu shkon për të votuar “Sahit Plisi” i Stupcave (Video)

Në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, që po mbahen sot, do të votojë edhe “Sahit Plisi”, roli i njohur i Vedat Bajramit të...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...