Sunday, December 9, 2018

Serbët sulmojnë pushuesit shqiptarë në Selanik

Pushuesit shqiptarë që kanë zgjedhur gadishujt e Halkidiki-së në Selanik janë përballur këto ditë me një valë veprimesh të rënda antishqiptare. Mjaft makina të shqiptarëve...

Dialogu Kosovë – Serbi rifillon në fund të shkurtit

U bënë pothuajse dy javë që pala serbe ndërpreu dialogun me Kosovën, e kjo për shkak të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare Serbe...

Vuçiq deklarohet rreth njohjes së Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë sot në Davos se është e rëndësishme të flitet dhe të mendojë për të ardhmen e popullit serb...

Kuvendi i Maqedonisë miratoi ligjin për gjuhën shqipe

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve të bashkësive etnike me të cilin avancohet përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në të...

Arifi: Nga sot Serbia përballet me të rinjtë e Preshevës

Kryetari i APN-së, Shqiprim Arifi, në mbrëmje ka dalë për të komunikuar fitoren në zgjedhjet lokale në Preshevë.Ai ka thënë se nga sot Serbia...

Mërgimtarët e bllokuar në kolona në mes të Serbisë (Video/Foto)

Me festat e fundvitit si cdo herë rritet edhe fluksi i madh i mërgimtarëve që vijnë për të pritur ndërrimin e motmoteve në vendlindje. Kështu,...

Gjenerali serb i dënuar për krime lufte në Kosovë, ka një ëndërr

I dënuari për krime lufte në Kosovë Dragolub Ojdaniq tregon se si dukej e lavdishme tërheqja e ushtrisë serbe nga Kosova dhe se a...

I riu shqiptar u vra nga bandat arabe në bashkëpunim me gardian dhe të...

Rrahja brutale e 23-­vjeçarit shqiptar, Florenc Beqiri nga Shkodra në burgun e Marseilles në Francë është bërë nga bandat arabe, të cilat kontrollojnë një...

Rritet çmimi i bukës

Çmimet e produkteve bazë për familjet kanë shënuar rritje këtë nëntor. Të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës tregojnë për rritje të çmimit të...

Vritet edhe një shqiptar në Siri (Foto)

Ka vdekur në luftën e Sirisë edhe një shqiptar nga Shkupi. Bëhet fjalë për Adem Kamberin, ish boksier. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...