Sunday, December 9, 2018

Sheiku denoncon 3 gratë: Nuk më lejuan të martohem me një tjetër

Një Sheikh i njohur salafi vendosi të denoncojë tre bashkëshortet e tij me pretendimin se nuk i kishin dhënë leje për t’u martuar me...

Ka problem me detyrat e matematikës, djaloshi thërret policinë për ndihmë

Një djalë në shtetin federal amerikan Kolorado thirri policinë që ta ndihmonte në zgjidhjen e një problemi matematikor.Sipas medias amerikane, djaloshi 10-vjeçar thirri 911,...

Trump thotë se takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u takua sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel dhe e përshkroi...

Fëmijët e ngujuar në shpellë u droguan gjatë zhytjes (FOTO)

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e...

“Lufta kundër korrupsionit nuk është mbyllur as nga vendet e BE-së”

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, po shprehën e bindur se fundi i vitit do ta gjejë Kosovën me lajmin për liberalizim të vizave. Hoxha...

Ministri gjerman bën humor me dëbimin e refugjatëve

Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer e ka kthyer me nota humori lajmin për deportimin e 69 emigrantëve afganë nga Gjermania për në Afganistan,...

Madeleine Albright: Kosova, lufta ime, ndërhymë se po bëhej genocid

Kur lufta e Kosovës, e nisur në vitin 1998, mori përmasa shqetësuese, NATO-ja ndërhyri me sulme ajrore. Në atë kohë sekretare e Shtetit në SHBA,...

Disa persona janë plagosur pas rrëzimit të aeroplanit në Afrikën Jugore

Të paktën 19 persona janë plagosur, pas rrëzimit të një aeroplani në qytetin Pretoria në Afrikën Jugore. Shërbimet lokale të emergjencës kanë publikuar një fotografi...

Evropa paralajmëron Amerikën: Respektoji aleatët e tu, s’të kanë mbetur shumë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka nisur një luftë ekonomike me të gjithë vendet e botës, pasi vendosi të aplikojë tarifa shtesë për importet e...

Izraeli kryen sulme ajrore në 15 objektiva të grupit Hamas

Izraeli ka nisur sot një seri sulmesh të reja ajrore mbi pozicionet palestineze në Rripin e Gazas. Sipas raportimeve sulmet vijë si përgjigje ndaj...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...