Sunday, December 9, 2018
Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...

“Juventusi, do të jetë klubi i fundit i Ronaldos”

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se “Juventusi do të jetë klubi i tij i fundit” dhe “ai është i lumtur që...

Harry Kane dhe shokët e tij stërviten me një pulë?!

Harry Kane edhe shokët e tij kanë lënë topin për një pulë. Nuk është aspak shaka, trajneri i “tre luanëve”, Gareth Southgate, ka zgjedhur...

Shpërblehet Umtiti

Umtiti është shpërblyer sonte nga FIFA. Ai shënoi golin e vetëm në minutën e 51’të te ndeshjes, gol i cili ja sigurojë finalen Francës pas...

Tre gjigantë të Evropës po kërkojnë transferimin e Buffonit

Nëntë tituj të Serie A, një titull të Serie B, katër Kupa të Italisë dhe pesë Superkupa të Italisë, janë titujt e fituar nga...

Interi shkon në Champions vetëm nëse ndodhë kjo

Spaleti e kishte përcaktuar një gjysmëfinale, por pas humbjes ndaj Sasuolos (2-1) Interi mund të mos e ketë mundësi ta luajë “finalen” e 20...

Real Madrid – PSG, notat e futbollistëve

Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Real Madridi ka fituar me përmbysje ndaj PSG-së. Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Mysafirët kaluan në epërsi me Adrien Rabiot. Megjithatë, Reali e...

Rikthehet Reali i madh, përmbysje spektakolare ndaj PSG-së

Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Real Madridi ka fituar me përmbysje ndaj PSG-së. Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Mysafirët kaluan në epërsi me Adrien Rabiot. Megjithatë, Reali e...

Eriksen shënon gol të “çmendur” ndaj Juventusit

Tani rezultati është i barabartë, 2:2. Tottenhami ka barazuar ndaj Juventusit. Christian Eriksen ka shënuar për londinezët. Tani rezultati është i barabartë, 2:2. /Lajmi.net/ https://www.dailymotion.com/0aaabfa4-dba2-46cc-b399-c7a3b5b15ece

Befasi e madhe, Bonucci në La Liga

Sipas "Don Balon", klubi nga "Bernabeu" është duke e përgatitur ofertën për lojtarin. Leonardo Bonucci pritet të largohet nga Milani. Kapiteni kuqezi mund të transferohet te...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...