Sunday, December 9, 2018

Hëngri peshk të gjallë, burrit i ndodh çudia në dorë

Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur një burri në Indonezi. Ai humbi dorën dhe parakrahun pasi hëngri peshk të gjallë. 12 orë pasi konsumoi...

Soda e bukës për të qetësuar pickimin nga mushkonjat

Me ardhjen e stinës së nxehtë, mushkonjat janë pjesa që të gjithë njerëzit mundohen t’i shmangin. Veshja e rrobave të gjata, si dhe përdorimi...

Çfarë i bën shëndetit tuaj reaksioni nga pickimi i mushkonjave

Me ardhjen e verës ballafaqohemi me alergji të shumta. Disave nga ne na ndodh që të kthehemi nga pushimet apo nga qëndrimi diku jashtë...

Shëtitja në park i zvogëlon rreziqet e sëmundjeve të zemrës

Një studim ka zbuluar se shëtitjet në park janë të mira për ju sepse shpenzimi i kohës në natyrë e përmirëson shëndetin në periudhë...

PASTROJENI SISTEMIN E GJAKRRJEDHJES ME KËTO PESË ILAÇE

PASTROJENI SISTEMIN E GJAKRRJEDHJES ME KËTO PESË ILAÇE Këto lëngje, përveçse pastrojnë sistemin e qarkullimit të gjakut, ofrojnë nutriente dhe luftojnë inflamacionet, forcojnë sistemin tretës...

Largoni kollitjen me këto metoda të shpejta

Duke dashur të shmangim trajtimin me ilaçe, ne shpesh zgjedhim metoda natyrale për trajtimin e kollitjes, transmeton Indeksonline. Disa nga to po ua paraqesim si...

SHBA: Studimi shfaq mënjanimin e kimioterapisë te kanceri i gjirit

Rreth 70 për qind të grave në fazën fillestare të kancerit të gjirit mund të menjanojnë kimioterapinë, pas heqjes së tumoreve, thonë studiuesit nga...

Ibuprofenët po keqësojnë gjendjen e cistave tek gratë

Miliona gra në mbarë botën po luftojnë kundër cisteve por që sipas një studimi mund t’i keqësojë gjendjen e tyre kur nisin të trajtohen...

USHQIMET QË DUHET KONSUMUAR PËR TË SHMANGUR MUNGESËN E VITAMINES C

Vitamina C, ndryshe njohur si acidi askorbik, jo vetëm se ndihmon në mbrojtjen e qelizave dhe i mban të shëndetshme, por ndihmon edhe në...

Katër arsye se përse duhet ta përqafoni fëmijën tuaj çdo ditë

Si specie, neve na nevojitet kontakti njerëzor për të mbijetuar dhe jetuar. Lëkura është organi jonë më i madh, ndërkaq kontakti fizik është ai...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...