Sunday, December 9, 2018

Prezantuesi i njohur i lajmeve i bashkohet partisë së Fatmir Limajt

Prezantuesi i njohur i lajmeve në televizion publik Resul Sinani po i bashkohet NISMA’s Socialdemokrate të Fatmir Limajt. Burime të Gazetës Express kanë njoftuar se...

Berat Buzhala: Fatmir Limajt i takojnë meritat për zgjedhjen e problemit të demarkacionit

Gazetari Berat Buzhala ka thënë se nëse dikush duhet të falënderohet për zgjedhjen e problemit të demarkacionit, ai është Fatmir Limaj. Sipas Buzhalës, Limaj është...

Artistët e Kaçanikut kërkojnë themelimin e Teatrit të Qytetit

Një një grup i përbërë nga disa artistë dhe studentë të artit dramatik, nga Kaçaniku dhe rrethina, i kanë drejtuar një kërkesë Kuvendit Komunal...

Shefi i deputetëve të Nismës demaskon keq Serbinë në Strasburg

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka publikuar në ‘Facebook’, fjalën e mbajtur në Strasburg në takimin e përbashkët të Komisionit për...

Titaniku i Hitlerit, katastrofa më e madhe detare

Është katastrofa detare që Titanikun e bën të duket të vogël, por që përmendet rrallë përkundër që njihet si katastrofa më e madhe në...

Ky është xhirimi 12 sekondëshe që e bëri të famshme Encën

Enca Haxhia është ndër top këngëtaret e cila komentohet më së shumti në mediat rozë. Kjo për faktin se gjithmonë sjell diçka të re...

NISMA në Drenas: Qeverisja Lladrovci është duke degraduar me të madhe Drenasin

NISMA për Kosovën, dega në Drenas, ka lëshuar një komunikatë për media, përmes së cilës NISMA për Kosovën në Drenas, shpreh shqetësimin e sajë...

A është normal Kallashi? Shikojeni se çfarë foto krejt nudo dhe video publikoj/ +18

Kallashi ose Donjeta Kosumi valltarja seksi e klubeve të natës di të provokojë. Ajo ka postuar fotografi nudo, ose pjesërisht nudo duke i lënë pak...

Letra e Ajnshtajnit është shitur për 1.56 milion dollarë

“Personi që bleu dokumentin nëpërmjet telefonit është një evropian, i cili ka kërkuar të ruajë anonimatin”, theksoi ajo. Nga oferta e parë prej disa mijëra...

7 zakonet e çuditshme të shkrimtarëve

Edhe shkrimtarët më të mirë dhe më të popullarizuar mund të jenë viktima të sindromës së gjetheve të bardha, të përshkruar fillimisht në vitin...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...