Sunday, December 9, 2018

Këta janë super helikopterët amerikan të dedikuar për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon të qendrojë në SHBA, respektivisht në shtetin amerikan të Iowas. Veseli në këtë shtet është takuar...

Kryeministri Haradinaj merr vendim për heqjen e taksës (Dokument)

Ramush Haradinaj merr vendim ,ua heq taksën e ujit të gjitha familjeve skamnore Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka publikuar një vendim nga i cili...

Limaj përkrah propozimin e PSD-së për Ligj për dialogun, thotë se po përgatisin një...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka pohuar se Partia Socialdemokrate (PSD), që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, do të jetë...

Limaj të rinjve: Nëse keni problem me qeverinë ndryshone, por mos hiqni dorë nga...

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar takimet me të rinjtë nëpër degët e saj anekënd vendit. Kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj ka thënë para të...

Presidenti amerikan nënshkruan dhënien e ndihmës ushtarake të SHBA-ve për Kosovën

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mbështetur ushtrinë edhe në vitin 2008. “Me 19 mars 2008,...

Haradinaj i kërkon KEK-ut të lëshojnë në prodhim çdo bllok të mundshëm, ka edhe...

Nga 15 dhjetori KEK-u do të lëshojë edhe blloqe të tjera për të prodhuar energji elektrike, e ku prodhimi vendorë i energjisë elektrike do...

Limaj takon sot të rinjtë e Therandës dhe Rahovecit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, do të vazhdoj sot turin e takimeve me të rinjtë e Nismës. Limaj do të mbajë fillimisht takim me...

​​Limaj nuk ia lejoi Serbisë që Kosovës t’i referohet me emërtime jokushtetuese

Mbledhja e sotme e Komitetit ndërministror të CEFTA-s, e cila ishte paraparë që të mbahej sot në Prishtinë, është shpallur e mbyllur nga kryesuesi...

Ministri Shala urdhëroi ndërprerjen e mbledhjes kur përfaqësuesi serb tha ‘Kosova dhe Metohija’

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Endrit Shala, i ftuar në emisionin FRONTAL të T7, ka folur rreth takimit...

Limaj: Më 14 dhjetor Kosova bëhet me ushtri

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka konfirmuar se Kosova do të bëhet me ushtri më 14 dhjetor. Limaj në një aktivitet partiak ka thënë...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...