Sunday, December 9, 2018

Lopa rrëshqiti për më se 100 metra në rrugën e ngrirë

Rruga e pjerrët dhe e mbuluar me akull, në Zheijang të Kinës, ka bërë që një lopë të humbë kontrollin dhe të rrëshqasë teposhtë. Në...

Vrasësi me pagesë tentoi ta ekzekutojë një burrë, i dështoi misioni – i ra...

Vrasësit me pagesë zakonisht janë të përgatitur dhe stërvitur mirë në punën që ata bëjnë, por jo në rastin e publikuar më poshtë që...

Çifti martohet në tualet

Nusja dhe dhëndri kanë lidhur kurorë në tualetin e gjykatës, për shkak të “rrethanave të pazakonta”, të cilat çuan në anulimin e damës së...

Derrkuci i vogël me plagë në trup i lufton luanët (Pamje +18)

Një luan i uritur po bën çmos me grupin e tij që gjuetinë ta përfundojnë shpejt. Për fatin e tyre, vetëm një derrkuc i vogël...

Tradita e rrahjes së dhëndrit te shqiptarët, shikoni çfarë i bëjnë

Te shqiptarët, edhe pse më rrallë, në disa zona vazhdon të aplikohet tradita e goditjes së dhëndrit, para se ai të shkoi bashkë me...

‘Takim’ fatal mes luanit dhe këlyshit hienë

Të shohësh këlyshin tënd derisa vdes në mënyrë fatale është shumë e vështirë. Sidomos kur nuk guxon të afrohesh e ta shpëtosh, ngase në të...

Beteja e vdekjes: Dy gjarpërinjtë gjigantë filmohen teksa sulmojnë njëri-tjertrin në kopshtin e shtëpisë

Një video është bërë virale në internet, ku shikohen dy gjarpërinj gjigantë teksa sulmojnë njëri-tjetrin për vdekje. Gjarpërinjtë venomus jane filmuar nga një person në...

Shoferi i autobusit tregohet i shkathët, arrin të kalojë përmes rrugës së ngushtë në...

Një autobus plot me turistë çekë është bllokuar sot në Fosha të Kroacisë, duke tentuar të kalojë përmes një rruge të ngushtë, shkruajnë mediat...

Bëni kujdes në 15 janar, ja çfarë do të ndodhë

Pas qejfit të festave të fundvitit, muaji janar nuk është edhe aq i gëzuar për të gjithë. Ai është cilësuar nga shumë studiues si...

3 arsyet përse lidhjet e krijuara në ambientin e punës janë më të suksesshmet

Edhe pse mund t’i keni premtuar vetes që nuk do të ngatërroni kurrë jetën personale me atë profesionale, sërish e gjeni veten në situatën...

Stay connected

46,625FansaPëlqeje
1,065NdjekësitNdjek
7,747AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Sport

Roberto Carlos ka disa fjalë të mira për yllin e Real Madrid

Legjenda braziliane, Roberto Carlos, ka dhënë disa komente për yllin në ngritje të Real Madrid. Është fjala për Vinicius JR, i cili nga kampionati brazilian...

Joachim Low vendos rekord me Gjermaninë

Skuadra e Gjermanisë nuk ka pasur performancat më të mira të mundshme kohëve të fundit. Që nga Kampionati Botëror ku u eliminua në fazën e...

Mourinho plot lëvdata për Perisic

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se paraqitja e Ivan Perisic kundër Anglisë ka treguar se pse ai dëshironte të nënshkruante me...