Shpend Ahmeti i reagon Hotit: 50 cent për një maskë një përdorimshe janë luks për shumicën e qytetarëve

0

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se mbajtja e maskës është e domosdoshme. Ahmeti iu është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministri Avdullah Hoti, i cili ka thënë se mos mbajtja e maskave është vepër penale.

Tutje Ahmeti ka thënë se duke pasur parasysh gjendje ekonomike, blerja e një maske për një përdorim në vlerën e 50 centëve, për shumë qytetarët është e paarritshme.

Më poshtë e gjeni të plotë postimin e tij:

‪Mbajtja e maskes është e domosdoshme dhe e përgjegjshme. Nuk është dhe nuk mund të jetë vepër penale për shumë arsye. …

Posted by Shpend A. Ahmeti on Monday, June 29, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu