Edhe Shpend Ahmeti uron festën e Kurban Bajramit

0

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit.

Ahmeti ka thënë se për shkak të situatës me pandeminë, këtë vit festat po i presim e festojmë në kushte e rrethana krejt të tjera.

“Pavarësisht kësaj, Prishtina tregoi se jemi një, jemi shpi për krejt dhe se askush nuk do të mbetet në harresë dhe vetëm në Prishtinën tonë! Kështu #bashkë do të e tejkalojmë edhe këtë sfidë”.

“Ju uroj shëndet, mirëqenie e lumturi në familjet e juaja”

Urime festa e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve muslimanë kudo që ndodhen.Për shkak të situatës me pandeminë me…

Posted by Shpend Ahmeti on Thursday, July 30, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu