GRENELL: SHBA DO TË VAZHDOJË T`I KETË KOSOVËN E SERBINË TOP-PRIORITET

0

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, ka dalë me një reagim ndaj Joe Lockhart, ish-zëdhënësit të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, rreth marrëveshjes që është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në mes Kosovës dhe Serbisë.

Lockhart, i replikoi Grenellit në një cicërimë në të cilën i kishte kritikuar mediat amerikane që nuk kishin raportuar shumë për marrëveshjen e nënshkuar më 4 shtator.

“Kjo sepse të gjithë ju kani keqinterpretuar dhe askush nuk ju beson”, ka shkruar Lockhart në Twitter.

Pas kësaj Grenell i reagon atij duke i thënë se qartazi dëshiron konfikt të vazhdueshëm.

“Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë i Bill Klinton është i mërzitur që Kosova dhe Serbia ranë dakord për hapat e normalizimit ekonomik”.

“Ai qartazi dëshiron konflikt të vazhdueshëm”.

“Pse ata kaq gjatë u injoruan nga Washingtoni?”.

” Administrata Trump do të vazhdojë ta ketë Serbinë dhe Kosovën në top prioritet”, ka shkruar Grenell.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu