Deputeti i PDK-së thotë se partia e tij mund të votojë për rrëzimin e Qeverisë Hoti

0

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Partia Demokratike e Kosovës, Sejdi Hoxha tha PDK mund të votojë rrëzimin e qeverisë Hoti.

Ai sot në RTK tha se PDK-ja tha se delegacioni i Kosovës që mori pjesë në marrëveshjen e Uashingtonit ka rrëshqitur nga qëllimet e saj.

Hoxha vlerësoi se Partia Demokratike e Kosovës i konsideron zhgënjyese zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi.

Pritjet e mëdha qytetare dhe të PDK-së për një marrëveshje finale që garanton njohjen e ndërsjellë, janë kthyer në një proces pa afat dhe me kompromise nga ana e delegacionit shtetëror të Kosovës.

Ndryshe PDK do të kërkoj seancë të jashtëzakonshme në ditët e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu