Ferat Shala i përgjigjet ftesës për intervistim nga Specialja

0

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ferat Shala, ka njoftuar se sot po i përgjigjet ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale.

Ai atje do të shkojë si dëshmitar.

“Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specialiuzara në Hagë”.

Ish-ministri i Mjedisit dhe Planifikimt Hapësinor tha se ndihet krenar që pati nderin të luftoj për UÇK-në.

Njoftimi i plotë:

Të dashur miq,

Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specialiuzara në Hagë.
Sot dhe përjetësisht krenar që pata nderin të luftoj për ty Kosovë, UÇK, dhe ju familja ime!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu