VETËVENDOSJE PËR QEVERINË HOTI: 100 DITË NËNSHTRIM DHE DËSHTIM

0

Lëvizja Vetëvendosje po e akuzon Qeverinë e Kosovës të udhëhequr nga kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, se ka dështuar në të gjitha fushat.

Vetëvendosje në reagimin e bërë për 100 ditëshin e ekzekutivit thotë se këto ishin 100 ditët e nënshtrimit dhe dështimit.

” Nga qeverisja e mirë legjitime që luftonte krimin e korrupsionin, menaxhonte mirë me pandeminë dhe e nisi çkapjen e shtetit u kontrabandua një qeverisje jolegjitime e paligjshme që ju hap Serbisë, menaxhoi në mënyrë katastrofale me pandeminë dhe rifilloi kapjen e bordeve e ndërmarrjeve publike ashtu siç di vetëm klubi i politikanëve të stërvjetëruar. 100 ditë nënshtrim, dështim, keqmenaxhim, regres, dorëzim. 100 ditë jolegjitime dhe të paligjshme “.

Postimi i plotë:
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=3339645692739044

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu