LICENCOHEN EDHE DY LABORATORË PRIVATË PËR TESTIMET PËR COVID-19

0

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe dy laboratorë privatë të cilat do të ofrojnë testime për COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se laboratori “Mikrobioanaliza”, i cili është licencuar në Prishtinë do të ofrojë teste me metodën RT-PCR, kurse laboratori “Vedi” në Podujevë do të ofrojë teste serologjike.

Ndryshe, numri i personave të infektuar me coronavirus ka arritur në 14 mijë e 637, 11 mijë e 435 prej të infektuarve janë shëruar kurse janë regjistruar 596 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën të ditur se raste aktive vazhdojnë të jenë 2 mijë e 606.

IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat ndaj COVID-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu