Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të dielën

0

Të dielën në vend do të mbajë mot me diell dhe me vranësira, të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius, njofton IHMK’ja.

Sipas institutit, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu