63 raste të reja dhe 87 të shëruar nga Covid-19

0

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka dhënë detaje për gjendjen 24- orëshe të pandemisë në Kosovë.

Sipas IKSHPK- së, në 24 orët e fundit janë shënuar 63 raste të reja dhe janë shëruar 87 pacientë.

Gjithashtu, IKSHPK njofton se në 24 orët e fundit ska pasur asnjë rast të vdekjes.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 24 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Gjakovë, Istog, Obiliq, Pejë dhe Rahovec.

87 TË SHËRUAR DHE 63 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, September 24, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu