Klinaku, Gucatit e Haradinajt: Së shpejti bashkë, këtu ose atje

0

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku, ka reaguar pas arrestimeve dhe bastisjeve në zyrat e organizatës.

Gjykata Speciale sot i ka arrestuar kreun e OVLUÇK’së, Hysni Gucati, dhe nënkryetarin Nasim Haradinaj.

Klinaku ka publikuar një fotografi me disa miq të tij, ndërsa ka shkruar: “Së shpejti bashkë, ose këtu ose atje”.

Ai këtë mesazh ka për kolegët e tij, Gucati dhe Haradinaj, të cilët pas arrestimit janë dërguar në Hagë.

Së shpejti bashkë, ose këtu ose atje!

Posted by Faton Klinaku on Friday, September 25, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu