PARASHIKIMI I MOTIT PËR NESËR

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës​​​​​​​​​​ ka publikuar parashikimin e motit për ditën e diel.

“Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu