Jehon Kadrija: Vendi ku u moren vendime të mëdha, sot i harruar nga të gjithë

0

Kryetari i Rinisë së NISMA’s, Jehon Kadrija, ka reaguar në lidhje me Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së ne Likoc, pasi që ky vend, dita e ditës po harrohet.

Ky është reagimi i plotë në facebook, i Kadrijajt:

“Sot, i harruar nga të gjithë…!

Këtu u morën vendime të mëdha për luftën për betejat si dhe për paqen.

U frymëzuan më ty… !
U krenuan më ty…!

Bota të njohu si SHTABI I UCK-së,

Thonë së një popull që e lë në harresë historinë e tij nuk e pret e ardhme e mirë.

Epiqendra e vendimeve të mëdha,
LIKOC,

I harruar nga dora e Shtetit!
J.K”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu