Muriqi i uron mbarësi Kosovës kundër Maqedonisë Veriore: Zemrën e kam me ju

0

Vedat Muriqi i ka uruar mbarësi bashkëlojtarëve të vet në ekipin kombëtar të Kosovës, për ndeshjen e sotme kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup.

Kosova është mysafire e shtetit fqinj në Arenën Kombëtare Todor Proeski, në një ndeshje gjysmëfinale të play-off’it për pjesëmarrje në Euro 2020, që zhvillohet në orën 20:45.

Dhe Muriqi nuk do të jetë aty për t’iu ndihmuar bashkatdhetarëve të vet në përpjekje për ta arritur finalen e 11 nëntorit, trenin e fundit për Euro.

Sulmuesi i Lazios, i cili ishte ftuar nga trajneri Bernard Challandes për këtë ndeshje dhe dy ndeshjet e tjera të Kosovës këtë muaj në Ligën e Kombeve, u tërhoq nga lista për shkak të një lëndimi.

Sulmuesi nga Prizreni kishte shpresuar se do të riaftësohej me kohë nga lëndimi që e kishte pësuar muajin e kaluar, por nuk ia doli dhe u detyrua të mbetet në kryeqytetin italian për t’i vazhduar stërvitjet para se të rikthehet në fushë.

Por ai i ka ofruar mbështetje bashkëlojtarëve nga Roma, duke iu uruar mbarësi kundër maqedonasve.

“Suksese djema. Unë dhe e gjithë Kosova zemrën e kemi me ju!” shkroi Muriqi në Instagram.

Muriqi – i cili iu bashkua Lazios nga Fenerbahce këtë muaj – është sulmuesi më pjellor i Kosovës dhe mungesa e tij sonte vlerësohet si shumë e madhe.

Ai i ka shënuar 8 gola në 23 paraqitje për Kosovën që prej debutimit më 2016, përfshirë katër gola në kualifikimet për Euro 2020.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu