MUSLIU- SHOSHI: NËSE BE ËSHTË PËR ZGJERIM, LE T’I HEQIN VIZAT PËR QYTETARËT

0

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ariana Musliu Shoshi, është deklaruar në lidhje me vizitën që Kosovës po ia bën Komisionieri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Verhelyi, duke thënë se nuk është hera e parë që dëgjojmë deklarata që e ardhmja e Kosovës është në BE.

Sipas Musliu-Shoshit, nëse Bashkimi Evropian është për zgjerim, t’i heq vizat për kosovarët.

“Zgjerimi nuk mund të ndodhë duke na pamundësuar lëvizjen e lirë, një të drejtë universale që ne nuk e gëzojmë”, ka shkruar Musliu-Shoshi në Facebook.

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Verhelyi erdhi në seancë të veçantë e na tha se e…

Posted by Ariana Musliu Shoshi on Thursday, October 8, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu