Dyfishohen rastet e reja me COVID-19, këto janë komunat ku u konfirmuan sot

0

Edhe 71 raste të reja me koronavirus janë shënuar në Kosovë.

Krahas kësaj, brenda 24 orësh e kanë humbur jetën edhe tre qytetarë tjerë.

Si rëndom, Prishtina edhe kësaj radhe prinë me numrin më të madh të të infektuarve.

Raporti nga IKSHPK:

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 26 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 11 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Lipjan, Rahovec, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu