PUBLIKOHET LISTA E KLUBEVE MË TË PASURA

0

Është publikuar lista e 10 klubeve më të pasura evropiane nga “Transfermarkt”.

Vendin e parë e mban Liverpooli i Jurgen Klopp me 1 miliard dhe e mbyll skuadra e Interit me 685 milionë.

Zikaltrit ndodhen në vend të 12-të me 685 milionë euro

Në vend të 11 Juventus, 690 milionë euro

Në vend të 10 Atletico Madrid, 735 milionë euro

Në vend të 9 Tottenham, 756 milionë euro

Në vend të 8 Manchester United, 813 milionë euro

Në vend të 7 Chelsea, 832 milionë euro

Në vend të 6 PSG, 841 milionë euro

Në vend të 5 Real Madrid, 855 milionë euro

Në vend të 4 Bayern Monaco, 868,9 milionë euro

Në vend të 3, Barcelona, 878,5 milionë euro

Në vend të 2 Manchester City 1,05 miliard

Në vend të 1 Liverpool, 1,07 miliard

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu