NESËR NË PRISHTINË NIS PROCESI I DERATIZIMIT VJESHTOR

0

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se duke filluar nga nesër, për dy javë rresht, do të zbatohet procesi i eliminimit të brejtësve ose deratizimi vjeshtor i rrjetit të kanalizimit, bodrumeve e garazheve publike në lagjet e Prishtinës.

Ky proces synon ruajtjen e shëndetit publik përmes zvogëlimit dhe mbajtjes nën kontroll të numrit të brejtësve në rrjetin e kanalizimit e që mund të paraqesin kërcënim për shëndetin e qytetarëve.

Tё hёnёn, me 19 tetor fillon procesi i deratizimit vjeshtor (eleminimit të brejtësve) i rrjetit të kanalizimit,…

Posted by Shpend Ahmeti on Sunday, October 18, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu