I SHKATËRRUAN DY DRUNJ NË PRISHTINË, INSPEKCIONI I GJOBIT ME 700 EURO

0

Javën që shkoi u shkatërruan dy drunj në lagjen Dardania në Prishtinë.

Ndërsa për të përfshirët në këtë akt, Drejtoria e Inspekcionit ka shqiptuar gjoba në vlerë 500 dhe 200 euro.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspekcionit, Adonis Tahiri.

Ai tutje ka thënë se varësisht vëllimit të drunjve të prerë po shqyrtohet mundësia edhe për kallëzim penal.

Tahiri u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të jenë të përgjegjshëm në raport me hapësirat publike, sepse në të kundërtën do të ballafaqohen me ekipet e inspekcionit në terren.

Postimi i plotë i tij:
https://www.facebook.com/adonis.tahiri/posts/10223829308103262

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu