Kampi i Bidenit i gatshëm për betejë ligjore me Trumpin

0

Kampi i kandidatit Demokrat për president të SHBA-së, ka thënë se e ka ekipin ligjor në gatishmëri nëse Donald Trump nëpërmjet gjykatës tenton ta ndalë numërimin e votave, raporton CNN.

“Nëse presidenti e çon vërtetë para atë kërcënim për të shkuar në gjykatë për të parandaluar numërimin e votave, ne kemi ekipet ligjore që janë në gatishmëri për t’i rezistuar këtij tentimi”, ka thënë menaxherja e fushatës së Bidenit, Jen O’Malley Dillon.

Dillon e ka quajtur deklaratën e Trumpit, i cili ka akuzuar për mashtrim dhe ka kërcënuar të shkojë në Gjykatën Supreme për të ndaluar numërimin, si skandaloze.

“Deklarata e sotme e presidentit për ndalimin e votimeve është mizore, e paprecedent dhe jokorrekte. Është mizore pasi është një tentim për të marrë të drejtën demokratike të qytetarëve amerikanë”, ka thënë ajo, duke shtuar se numërimi do të vazhdojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu