HARADINAJ FLET PËR NJË MIRËKUPTIM MES PARTNERËVE PËR POSTIN E PRESIDENTIT

0

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se nëse zgjidhet president i Kosovës mund të mbrojë interesin e Kosovës.

Në një intervistë për EuroNews Albania, Haradinaj tha se ende nuk ka një pakt për këtë çështje mes partive politike por deri tani ka gjetur mirëkuptim.

“Mund të ruaj drejtimin dhe interesin e Kosovës dhe me mbajt dinamik dhe përparimin e Kosovës. Kam një mirëkuptim nga partnerët dhe palëve në politikën vendore, jemi në diskutim e sipër. Nëse ndodh unë do ta respektoj besimin e tyre. Nëse jo, do të vazhdoj t’i shërbejë vendit dhe të ruaj interesat e Kosovës”, deklaroi Haradinaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu