Bill Clinton reagon pas fitores së Biden në zgjedhjet presidenciale

0

Bill Clinton reagon pas fitores së Biden në zgjedhjet presidenciale
FaktePlus07/11/2020, 19:06
Për fitoren e Biden ka reaguar edhe ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton.

Ky i fundit me anë të një postimi në Tëitter, ka thënë se në SHBA ka fituar demokracia.

Sipas tij, Amerika tanimë ka një president dhe një nën-presidente që do t’i bashkojnë njerëzit sërish.

“Amerika foli dhe demokracia fitoi. Tanimë kemi një president dhe një zëvendës-president të zgjedhur që do të na shërbejë të gjithëve dhe do të na bëjë bashkë. Urime Joe Biden dhe Kamala Harris për fitoren e juaj”, ka shkruar Clinton në llogarinë e tij në Twitter.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu