Kamala Harris bëhet gruaja e parë në postin e zëvendëspresidentes në SHBA

0

Me triumfin e Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris do të bëhet gruaja e parë zëvendëspresidente. Ajo po ashtu bëhet personi i parë me ngjyrë në këtë post.

Harris ishte gruaja e katërt në garë për pozita të tilla pas Geraldine Ferraros më 1984, Sarah Palin më 2008 dhe Hillary Clintonit më 2016. Megjithatë ajo bëhet e para që pati sukses.

Do të marrë postin e zëvendëspresidentes në janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu