KURTI URON BIDEN, E QUAN MIK DHE ALEAT TË KOSOVËS

0

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka uruar presidentin e ardhshëm të Amerikës, Joe Biden, për fitoren në zgjedhjet për presidentin e 46’të të SHBA’së.

Kurti nuk harroi ta quaj Bidenin mik dhe aleat i vjetër i popullit të Kosovës.

“Urime për fitoren historike të Joe Biden, një mik dhe aleat i vjetër i popullit të Kosovës.

Udhëheqja juaj është e nevojshme për Amerikën ashtu si edhe për botën për të rivendosur besimin në demokraci, shtetin e së drejtës dhe dinjitetin njerëzor. Unë pres që të forcojmë marrëdhëniet tona”, shkroi Kurti.


Kujtojmë se Kurti doli publikisht pro Bidenti në zgjedhjet presidenciale dhe u bëri thirrje popullit shqiptaro-amerikan ta votojnë Bidenin. Veprim ky që nuk u prit mirë nga njohësit e çështjeve dhe analistët politikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu