LEICISTER MERR KERUN E PREMIER LEGAUE

0

Leicister City ka rrëmbyer kreun e tabelës në Preimer League të Anglisë.

Leicister triumfoi të dielën ndaj Wolverhampton Wanderers me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm e shënoi Jamie Vardy në minutën e 15 nga penalltia.

I njëjti nuk u tregua i saktë nga pika e bardhë në minutën e 39-të, duke bërë që të mos thellohej epërsia.

Leicister tashmë ka 18 pikë dhe pasohet nga Tottenham Hotspur me 17 pikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu