Endrit Thaçi me flamur të UÇK-së para Speciales

0

Endrit Thaçi ishte i pranishëm dje para selisë së Gjykatë Speciale në Hagë.

Ai së bashku me disa shqiptarë, derisa mbahej seancë ndaj ish-presidentit, Hashim Thaçi, rrinin jashtë objektit me flamuj në duar.

“Simboli i UÇK-së dhe flamuri kombëtar”, ishin flamujt që mbanin në duar Endriti dhe disa veteranë.

Foto: AP
Ndryshe, ish-drejtori politik i UÇK-së, Hashim Thaçi, dhe ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, kishin dje paraqitjet para gjyqtarit të procedurës paraprake në Gjykatën Speciale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu