SHPEND AHMETI I QUAN “PAUSHALL” MASAT ANTI-COVID

0

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar qeverinë e vendit për masat e ndërmarra në luftën kundër pandmisë, si dhe për ndihmën që nuk po i ofrohet bizneseve.

Postimi i plotë:

Sipas Guvernatorit të BQK, rënia ekonomike sivjet do të jetë -7.2 përqind. Kjo i bjen 30-60 mije vende të punës. (Mund të jem i pasaktë në këtë përkthim).Ndihma ekonomike për bizneset – afër zeros!Masat paushall – afër maksimumit!Krejt shtetet po pësojnë nga covidi dhe shumica e shteteve do të kenë humbje, por po ashtu shumica e shteteve kanë kaluar ndihmën në kuvendet e tyre dhe masat i kanë balancuar. Në Kosovë as 30 deputetë spo munden me u mbledh. Pikë e pesë. Fjalët magjike: Kompromisi, ndihma ekonomike, rrjeti i sigurisë socialeFjalët toksike: për inati, bojkoti, arrogancaRrogat ecin edhe që nuk mbledhen!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu