Parashikimi i motit për fundjavë

0

Mot i njëjtë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë dy ditëve të ardhshme. Sipas Prishtina Weather temperaturat minimale do të luhaten nga 1C deri 5C, e maksimalet nga 10C deri 13C. Era do të fryj e lehtë drejtimesh të ndryshme 1- m/s. Ditën e martë nga verilindja 3-6m/s.

Shtypja atmosferike mbetet lartë mbi vlera normale, megjithë një rënie të lehtë ditën e hënë.

Për shkak të motit stabil dhe inversioneve termike, koncentrimi i ndotësve ajror mbetet lartë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit do të kalojnë në vlera të pashëndetshme, vende-vende gjatë ditës mund të zbresin edhe përreth vlerave mesatare.

14.11 – Paradite, përgjatë ultësirave mjegull/vranësira të ulëta. Ditën intervale më të gjata me diell.

15.11 – Pjesërisht vranët në mëngjes, nëpër ultësira mjegull/vranësira të ulëta. Ditën intervale më të gjata me diell.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu