Mbyllet edhe një shkollë në Prishtinë, 5 mësimdhënës dalin pozitiv me COVID

0

Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Asim Vokshi” në Prishtinë, do ta vijojnë mësimin në formë online.

“Mësimi nga distanca ka filluar pasi 5 mësimdhënës të kësaj shkolla janë konfirmuar pozitivë me COVID-19”.
Përmes një njoftimi të shkollës është bërë e ditur se është marrë vendimi që shkolla të kaloj në skenarin C.

“Pas konfirmimit nga IKSHPK se ne shkollën tone kane rezultuar 5 mësimdhënës pozitiv me Covid 19, dje është marre vendimi qe shkolla te kaloj ne skenarin C-mësim online për 14 dite”, thuhet në njoftim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu