Ahmeti: Mbi 500 biznese kanë aplikuar për grante në më pak se dy orë

0

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se mbi 500 biznese kanë aplikuar në programin për grante për mikro-biznese. Ai thotë se kjo ka ndodhur për më pak se dy orë.
Ahmeti në një postim në Facebook ka thënë se kjo duhet të jetë alarm për Qeverinë dhe Kuvendin e Kosovës.

“Në qoftë se kjo nuk është alarm për qeverinë e Kuvendin, nuk e di si do të zgjohen”, ka shkruar ai.

Nga sot është paralajmëruar se në komunën e Prishtinës do të nisë zbatimi i fondit 5 milionësh për bizneset.

Ahmeti ka njoftuar se nga ky fond do të përfitojë çdo biznes i cili ka qarkullim deri në 50 mijë euro në vit e që ka pësuar humbje nga pandemia COVID-19.
https://www.facebook.com/shpend.ahmeti/posts/10160512172792166

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu