Nitaj në teren bashkë me punëtorët e KEDS-it, tentojnë të rregullojnë prishjen e energjisë elektrike

0

Zëvendësministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Muharrem Nitaj, doli në vend të punës ku po tentohet të rregullohet prishja e energjisë elektrike.

Për shkak të prishjeve, disa familje kanë mbetur pa energji elektrike.

Nitaj ka thënë se ekipet në teren po shpresojnë ta sanojnë prishjen në tre orët e ardhshme.

Postimi i plotë i Nitajt, pa ndërhyrje:

Me menaxhmentin dhe drejtuesit me te larte te KEDS dhe te KOSTT-it dhe me mbi 50 punetore ne perpjekje per te sanuar nje prishje te rende qe ka lene rreth 10 mije familje pa energji elektike.

Ekipet ne terren shpresojne ta sanojne kete prishje brenda tri oreve te ardhshne. Me kolegun Ergyn Bunjakun aty me punetoret i takuam edhe Alper Erbas,Alpin DoganBujar Jupaj, Milazim Avdiu, Fadil Fazliu, Fidan, Dushi, Hajdin Zhdrella, Fatmir Jonuzi,Ali Ibishi, Kjani Guri. Mustafe Hasani… te gjithë drejtues të lartë të KEDS dhe KOSTT! Prishja eshte nder me te rendat dhe krejt ekipet jane te mobilizuara qe ta sanojne ne nje afat sa me te shpejt. Po shoresojme qe drita te kthehet sonte!.
https://www.facebook.com/MuharremNita/posts/3520806658012559

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu