Tërmeti që dridhi Turqinë: Ky person as nuk e mori mundin të dalë jashtë

0

Në 30 tetor Izmiri dhe disa qytete të tjera të Turqisë u tronditën nga një tërmet 6.6 ballë i shkallës rihter.

Fatkeqësia natyrore la pas 114 të vdekur dhe qindra të tjerë të plagosur, ndërsa paniku mes qytetarëve ishte shumë i madh.

Por ka patur edhe nga ata që nuk e kanë vrarë mendjen fare.

Shembulli më i mirë është pronari i një agjencie reklamash në Izmir, i cili edhe tërmeti vijonte, vazhdonte të pinte kafenë.

Zyrat e tij ishin në katin e pestë të një ndërtese 8-katëshe, por zotëria as që e ka marrë mundimin të dalë nga ndërtesa por është kthyer të pijë kafenë e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu