POCHETTINO I GATSHËM TË MARRË DREJTIMIN E GJIGANTIT EVROPIAN

0

Mauricio Pochettinon mund ta rishohim shumë shpejt të ulur në bankinën e trajnerit.

Ish trajneri i Argjentinës, Mauricio Pochettino, është i etur të zëvendësojë Thomas Tuchel te PSG, raportojnë mediet.

Tuchel nuk pritet të qëndrojë te Paris përtej këtij sezoni, dhe Pochettino, një tifoz i madh qytetit, mund të jetë i hapur për të marrë drejtimin e kampionëve të Francës, transmeton lajmi.

Pochettino edhe gjatë karrierës së tij si futbollist ka veshur për dy sezone fanellën e PSG, ku në 70 ndeshje ka shënuar katër gola.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu