Turqia goditet edhe nga një tërmet i fuqishëm

0

Një tërmet me magnitude 5.5 goditi të shtunën brigjet e provincës bregdetare mesdhetare të Antalias në Turqi, tha Observatori Kandilli.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 93.3 km, tha observatori pasi e korrigjoi magnitudën nga ajo fillestare prej 5.4.

Media turke tha se tërmeti u ndje në Antalia dhe provincat fqinje. Nuk pati njoftime të menjëhershme për viktima ose dëme materiale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu