KOSOVA NË GRUP ME SPANJËN PËR KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN “KATAR 2022”

0

Kosova është pozicionuar në Grupin B për kualifikimet në Kampionatin Botëror në futboll “Katar 2022”.

“Dardanët” do të kenë përballë hiç më pak se Spanjën, Suedinë, Greqinë, dhe Gjeorgjinë.

Kjo u bë e ditur pas shortit që sot u hodh në selinë e UEFA-s në Cyrih.

Kampionati “Katar 2022” do të mbahet nga data 21 nëntor deri më 18 dhjetor 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu