Bllokoi rrugën në Prishtinë, shoferi dënohet me 200 euro gjobë

0

Komuna e Prishtinës, saktësisht drejtoria e Inspeksionit, po vazhdon të shqiptojë gjoba ndaj gjithë atyre që nuk po i respektojnë rregullat.

Drejtori i Inspeksionit, Adonis Tahiri, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se kanë shqiptuar gjobën prej 200 eurosh për shoferin e një betoniere.

Sipas tij, ai e ka ndaluar atë në shiritin rrugor, duke ia pamundësuar qarkullimin e duhur veturave dhe ngasësve të trafikut.

Tahiri ka thënë se nuk mund të bllokohet shiriti rrugor, pa leje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu