LUTFI HAZIRI: EMRI I PRESIDENTIT KALON KAH ZYRAT E LDK-SË

0

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk është koha e ultimatumeve për duhet dialog të brendshëm për pozitën e Presidentit të Kosovës.

Haziri paralajmëroi se emri i presidentit kalon kah zyrat e LDK-së.

“Nuk është kohë e ultimatumeve. As e kushtëzimeve. Koha për dialog të brendshëm për Presidentin, me konstruktivitet. Emri i #Presidentit kalon nëpër zyrat e #LDKsë!”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Ka më shumë se një muaj prej kur pozitën e presidentit po e ushtron Vjosa Osmani, pasi ish-presidenti Hashim Thaçi dha dorëheqje pas konfirmimit të aktakuzës nga Specialja.

Për pozitën e presidentit, partitë në Qeverinë e Kosovës nuk janë marrë vesh ende mes vete dhe në rast nëse nuk ka ndonjë propozim, atëherë vendi do të shkojë në zgjedhje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu