MOTI PËR SOT DHE NESËR, KRYESISHT I VRANËT DHE ME RESHJE SHIU

0

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu