13 të vdekur dhe 590 raste të reja me koronavirusi në Kosovë

0

13 persona kanë vdekur ndërsa 590 janë infektuar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë kryer 1.775 testime.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 3 raste (83, 59, 54 vjeç), Pejë 2 raste (77, 72 vjeç), Prizren 2 rast (89, 81 vjeç), Viti 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (76 vjeç), Suharekë 1 rast (81 vjeç), Drenas 1 rast (88 vjeç), Gjakovë 1 rast (81 vjeç), Rahovec 1 rast (69 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 45.594 raste nga 160.352 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.174 raste të vdekjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu