Reshje bore gjatë javës që po vjen

0

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për temperaturat që do të mbizotërojnë javën e ardhshme.

Sipas njoftimit, java e tretë e muajit dhjetor parashihet të jetë kryesisht e vranët por edhe me intervale të shkurta me diell.

Në viset e ulëta nuk parashihet të ketë reshje përpos rigave të dobëta të cilat mund ta përfshijnë pjesën jugore dhe juglindore të territorit, ndërsa në viset malore parashihet të ketë reshje në formë dëbore të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-8m/s.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu