Kjo është mosha e 5 të vdekurve në Kosovë nga Covid-19

0

Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, numri i të vdekurve arriti deri në pese persona .

Por, sa i përket moshës kjo është mosha më e re dhe më e vjetër e viktimave.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 1 rast (52 vjeç), Prizren 1 rast (54 vjeç), Gjakovë 1 rast (60 vjeç), Fushë Kosovë 1 rast (72 vjeç), Suharekë 1 rast (81 vjeç).”, thuhet ne njoftim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu