PACOLLIT I NDAHET ÇMIMI MË I LARTË SHTETËROR NË KAZAKISTAN

0

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Kazakistanit është vlerësuar me çmimin më të lartë të shtetit.

Ky çmim iu nda nga presidenti i këtij vendi, Nursultan Nazarbayev, kurse lajmin e ka bërë të ditur, këshilltari i Pacollit, Naim Murseli.

Përmes një postimi në Facebook, Murseli ka thënë se çmimi i është ndarë Pacollit ndër të tjera edhe si rezultat i punës së palodhur për zhvillimin e vendit kazak

“Sot, me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Kazakistanit, në kryeqytetin Nur-Sulltan, z. Behgjet Pacolli, themelues i Mabetex Group, është vlerësuar me çmimin më të lartë të shtetit. Presidenti i parë i vendit, z. Nursultan Nazarbayev përgëzoj z. Pacolli për çmimin duke i uruar shëndet, mbarësi dhe suksese. Presidenti Nazarbayev shtoi se çmimi i ndarë për z. Pacolli është ndër të tjera si rezultat i punës së palodhur për zhvillimin e vendit kazak”, shkruan Murseli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu