Shifra të larta të të infektuarve me COVID-19 në Itali e Gjermani

0

Në Itali, 17.572 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit dhe 680 njerëz vdiqën, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Numri i të vdekurve ra krahasuar me një ditë më parë, kur kishte 846, por numri i viktimave të reja u rrit nga 14.844, sipas Reuters.

Që nga seksioni i fundit, 199,489 njerëz janë testuar. Ka 26,897 pacientë në spitale, 445 më shumë se dje.

Që nga fillimi i epidemisë, 1.88 milion njerëz të prekur me koronavirus janë regjistruar në Itali dhe 66.537 kanë vdekur.

Ndërkaq në Gjermani numri i rasteve të konfirmuara në 24 orët e fundit është 27.728 sipas Institutit Roberth Koch, ndërkaq numri i të vdekurve është 952.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu